Timočaninu bod protiv Dunava

Fudbalski šampionat Pomoravsko-timočke zone nastavljen je utakmicama 5. kola.

Na gradskom stadionu u Knjaževcu sastali su se Timočanin i Dunav iz Prahova, utakmica je završena nerešenim rezultatom 1:1. Posle prvog poluvremena u kome nije bilo pogodaka, domaćin je do prednosti došao u 60. minutu golom Vlade Stojadinovića. Knjaževački fudbaleri nisu uspeli da iskoriste brojne prilike, za šta su kažnjeni u 90. minutu kada su gosti iz slobodnog udarca izjednačili i tako odneli bod iz Knjaževca. Ipak, učinak Timočanina od 3 pobede, jednog remija i jednog poraza u prvih pet prvenstvenih kola nije loš, kao što sasvim korektno deluje i trenutna 4. pozicija na tabeli. Na ostalim mečevima ovog kola sve same pobede domaćina: Radnički Lubnica – Župa 5:3, OFK Bor – Jedinstvo 1:0, Juhor – Pepeljevac 3:0, Ozren – Rembas 4:1, Dragocvet – Napredak 3:0, Majdanpek – Bošnjane 4:1 i Djerdap – Kablovi 3:1. Strelci su bili raspoloženi minulog vikenda, na 8 mečeva postignut je 31 pogodak, u proseku blizu 4 po utakmici. Na vrhu tabele izdvojio se Radnički iz Lubnice, koji jedini ima maksimalnih 15 bodova. Prate ga Juhor i Dragocvet sa 12, odnosno 11 bodova. Po 10 su sakupili Timočanin i OFK Bor. Devet bodova ima Ozren, a po 7 Kablovi i Majdanpek. U donjoj polovini tabele je velika grupa timova sa po 6 bodova, to su Jedinstvo, Dunav, Rembas, Napredak i Djerdap. Župa ima 4 boda, dok su na začelju i dalje bez bodova Bošnjane i  Pepeljevac. Fudbalski šampionat Pomoravsko-timočke zone nastavlja se naredne nedelje utakmicama 6. kola. Fudbaleri Timočanina igraće protiv Jedinstva u Paraćinu.