Timočanin na deobi prvog mesta!

Pobedom protiv Župe 2:1 Timočanin je stigao na vrh tabele Pomoravsko-timočke zone.

Šampionat je minulog vikenda nastavljen utakmicama 9. kola. Timočanin je juče na gradskom stadionu, uz dosta muke, uspeo da savlada ekipu Župe sa 2:1. Gosti su prvi deo meča rešili u svoju korist, a preokret su u nastavku doneli iz slobodnog udarca kapiten Vlada Stojadinović sredinom drugog poluvremena i Miroslav Djordjević koji je petnaestak minuta pre kraja postigao pogodak za novu pobedu Knjaževčana. Sa novom “trojkom” Timočanina lepo se poklopio kiks vodećeg Radničkog u Sokobanji, tako da knjaževački klub trenutno deli lidersku poziciju sa fudbalerima Dragocveta. U 9. kolu postignuti su ovi rezultati: Timočanin – Župa 2:1, Juhor – OFK Bor 1:1, Ozren – Radnički 2:1, Dragocvet – Jedinstvo 3:1, Majdanpek – Dunav 1:4, Djerdap – Pepeljevac 5:0, Kablovi – Rembas 1:0 i Bošnjane – Napredak 2:1. Na vrhu tabele su Dragocvet i Timočanin sa po 20 bodova, Radnički je treći sa 19, po 16 imaju Dunav i Ozren, Juhor je sakupio 15, a po 14 OFK Bor i Majdanpek. Na devetom i desetom mestu su Kablovi i Djerdap sa po 13 bodova, Jedinstvo ima 11, Napredak 10, Rembas 9, Župa 8, Bošnjane 5, a Pepeljevac je i dalje bez bodova. Ukoliko se sve bude odvijalo po planu, Timočanin bi već posle sledećeg kola mogao da bude lider na tabeli. Prvi uslov je da na svom terenu savlada ekipu Juhora, a drugi da odgovarajući rezultat bude postignut na derbiju kola koji u Lubnici igraju Radnički i Dragocvet.