Jedinstvo – Timočanin 1:1

Utakmicama 6. kola juče je nastavljeno fudbalsko prvenstvo Pomoravsko-timočke zone.

Fudbaleri Timočanina gostovali su u Paraćinu gde su sa domaćim Jedinstvom igrali nerešeno 1:1. Na prvi pogled, reklo bi se odličan rezultat imajući u vidu dugogodišnji običaj knjaževačkog kluba da u gostima uglavnom beleži poraze. Medjutim, u taboru Timočanina nisu najsrećniji zbog remija i smatraju da nisu osvojili jedan, već da su ostali bez dva boda. Naime, Knjaževčani su još u prvom poluvremenu stekli prednost, a ddomaćin je izjednačio iz penala i to ponovljenog, pošto je prvi udarac sa bele tačke golman Nakić odbranio. U nastavku se rezultat nije menjao, tako da ostaje utisak da Timočanin ima za čim da žali. Za razliku od prethodnih nedjelja, kada su uglavnom domaćini osvajali bodove, juče su uspešni bili i gosti, uz tri remija na dve utakmice su slavili. Evo rezultata: Župa – Kablovi 2:0, Bošnjane – Djerdap 1:1, Napredak – Majdanpek 1:1, Rembas – Dragocvet 0:1, Pepeljevac – Ozren 1:3, Dunav – Juhor 7:1, Jedinstvo – Timočanin 1:1 i u derbiju kola Radnički Lubnica – OFK Bor 1:0. Posle šest odigranih kola teško da se više može govoriti o iznenadjenjima – Radnički iz Lubnice doduše jeste imao relativno povoljan raspored, ali činjenica da je osvojio svih 18 bodova zaslužuje respekt.  I drugi novajlija u ligi, Dragocvet, beleži odlične rezultate i sa 14 bodova zauzima drugo mesto. Ozren i Juhor imaju po 12 bodova, a Timočanin na petom mestu 11. Slede OFK Bor sa 10, Dunav sa 9 i Majdanpek sa 8 bodova. Po 7 su sakupili Jedinstvo, Kablovi, Župa, Napredak i Djerdap. Rembas ima 6, a na dnu su Bošnjane koje ima 1 i Pepeljevac još uvek bez bodova. Sledeće nedelje, u 7. kolu, derbi se igra u Knjaževcu, pošto će Timočanin biti domaćin lideru, ekipi Radničkog iz Lubnice.