Polazna | Sport | Knjaževački paraolimpijci uspešni u Kragujevcu

Knjaževački paraolimpijci uspešni u Kragujevcu

Autor
Veličina slova: Decrease font Enlarge font

U nedelju. 10. novembra održano je I. Otvoreno prvenstvo Kragujevac u paraolimpijskoj disciplini ,,Bench Press” za osobe sa invaliditetom.

Pauerlifting i bodi bilding sportski klub ,,Knjaževac” nastupio je na ovom prvenstvu sa 4 učesnika, Osvojeno je 4  medalja u paraolimpijskoj disciplini ,,Bench Press”, od toga četiri zlatnih i jedan pehar za ukupni plasman.

Nikić Vesna osvojila je zlatnu medalju u kategoriji veteranki preko 86 kg. u paraolimpijskoj disciplini ,,Bench Press” sa podignutih 70kg. Vesna je takođe osvojila pehar za najjaču veteranku u ukupnom plasmanu na ovom prvenstvu.

Ristić Srđan osvojio je zlatnu medalju u kategoriji seniora do 88 kg. u paraolimpijskoj disciplini ,,Bench press” sa podignutih 90 kg.

Tošić Saša osvojio je zlatnu medalju u kategoriji veterana preko 107 kg. u paraolimpijskoj disciplini ,,Bench press” sa podignutih 50 kg.

Radojičić Robert osvojio je zlatnu medalju u kategoriji seniora do 97 kg. u paraolimpijskoj disciplini ,,Bench press” sa podignutih 145 kg.

Na ovom prvenstvu učestvovali su takmičari iz 9 klubova iz Srbije (Kragujevac, Knjaževac, Niš, Smederevo i Beograd).

Odlazak na ovo prvenstvo podržali su lokalna samouprava i Sportski savez Knjaževca.