Polazna | Sport | Timočanin – Trstenik 1:1

Timočanin – Trstenik 1:1

Autor
Veličina slova: Decrease font Enlarge font

Umesto očekivane pobede, knjaževačka ekipa sa gostima iz Trstenika odigrala je nerešeno 1:1. Od ponedeljka Timočanin ima novog trenera - Miodraga Starčevića, fudbalskog stručnjaka iz Čačka.

Fudbalski šampionat Srpske lige istok nastavljen je tokom vikenda utakmicama 8. kola. Timočanin je na gradskom stadionu u Knjaževcu bio domaćin Trsteniku. Gosti su u prethodnih sedam utakmica doživeli isto toliko poraza, ubedljivo su poslednja ekipa u ligi i očekivala se sigurna pobeda domaćina. Umesto toga, Timočanin je prikazao verovatno najslabiju igru ove jeseni da domaćem terenu i na kraju osvojio samo bod.

Sve što je bilo vredno pažnje na utakmici dogodilo se u poslednja tri minuta prvog poluvremena. Najpre su gosti ostali sa desetoricom igrača pošto je Milošević u 42. minutu dobio drugi žuti karton. Samo minut kasnije Timočanin je iskoristio brojčanu prednost i preko Medića poveo 1:0. Međutim, gosti su uspeli da izjednače čim su krenuli sa centra – gol je u 44. minutu postigao Vasić i bilo je to konačnih 1:1.

U drugom poluvremenu Timočanin je imao inicijativu, napadao, ali bezuspešno, pa su gosti na kraju zasluženo osvojili prvi bod u šampionatu. Knjaževačka ekipa propustila je lepu priliku da novom pobedom učvrsti mesto pri vrhu tabele. Sada slede dva vezana gostovanja protiv izuzetno neugodnih rivala – najpre narednog vikenda utakmica sa Sinđelićem u Nišu, a sedam dana kasnije meč u Mrštanu protiv Moravac Oriona.

Ono što je, uz rezultat utakmice, svakako najvažnija vest iz Timočanina je da ekipa ima novog trenera. Od juče, prvi trener knjaževačkh fudbalera je Miodrag Starčević, nekadašnji igrač i trener čačanskog Borca, fudbalski stručnjak koji ima i međunarodno iskustvo, budući da je prethodnu godinu proveo u Kini.