Polazna | Sport | Medalje sa takmičenja u Ukrajini

Medalje sa takmičenja u Ukrajini

Autor
Veličina slova: Decrease font Enlarge font

U Mukachevu (Ukrajina) održan je tradicionalni 23. Dunavski kup u Pauerliftingu Classic (bez opreme) i Equipped (sa opremom). Ovaj međunarodni kup svake dve godine okuplja učesnike iz 9 zemalja (Austrija, Bugarska, Hrvatska, Nemačka, Mađarska, Rumunija, Srbija, Slovačka i Ukrajina), kroz koje protiče reka Dunav.

Za reprezentaciju Srbije ispred Pauerlifting i bodi bilding sportskog kluba ,,Knjaževac“ nastupilo je četvoro takmičara. Osvojene su 4 medalje: 2 zlatne, jedna srebrna, jedna bronzana, kao i dva pehara za ekipni plasman.

Milan Ničić osvojio je zlatnu medalju u kategoriji seniora do 83 kg. sa podignutih 475 kg. u totalu.

Aleksandra Stanković osvojila je zlatnu medalju u kategoriji seniorki do 52 kg sa podignutih 220 kg. u totalu.

Milica Mladenović osvojila je srebrnu medalju u kategoriji seniorki do 63 kg. sa podignutih 215 kg. u totalu.

Marija Rakić osvojila je bronzanu medalju u kategoriji seniorki do 72 kg. sa podignutih 235 kg. u totalu.

Reprezentacija Srbije zauzela je ekipno prvo mesto u konkurenciji žena ispred reprezentacije Ukrajine i reprezentacije Mađarske, dok je reprezentacija Srbije u konkurenciji muškaraca zauzela treće  mesto iza reprezentacije Slovačke i reprezentacije Ukrajine.

Odlazak na ovo takmičenje podržali su  lokalna samouprava i Sportski savez Knjaževca.