Polazna | Sport | Velika pobeda Timočanina

Velika pobeda Timočanina

Autor
Veličina slova: Decrease font Enlarge font

Fudbaleri Timočanina ostvarili su važnu pobedu u 4. kolu Srpske lige istok. Juče, na gradskom stadionu u Knjaževcu, pred prepunim tribinama, savladali su ekipu Jagodine rezultatom 2:1.

Prvo poluvreme proteklo je u obostrano opreznoj igri, bez mnogo prilika za postizanje pogodaka, pa je i rezultat na kraju tog dela bio 0:0. U nastavku Timočanin dolazi do prednosti golom Miloša Stojanovića u 53. minutu na odličan centaršut Baća Nikolića. U 69. minutu gotovo preslikana akcija: ponovo centrira Nikolić, a loptu u mrežu glavom šalje Gajić za velikih 2:0 za Timočanin.

Gosti se nisu predavali i uspeli su da preko Mićunovića smanje na 2:1 u 81. minutu, ali i pored velike inicijative nisu uspeli da izjednače, pa su bodovi na kraju zasluženo pripali domaćinu.

Posle trijumfa u Prokuplju prethodnog vikenda, ovo je bila druga uzastopna pobeda Timočanina koji je nakon četiri kola značajno popravio plasman na tabeli, trenutno zauzima šesto mesto sa sedam osvojenih bodova.

Na liderskoj poziciji, pomalo neočekivano je Vlasina, jedini tim u ligi sa svih 12 bodova, ispred Budućnosti i Jagodine koji su sakupili po 9. U narednom kolu fudbalere Timočanina očekuje izuzetno teško gostovanje u Leskovcu i utakmica protiv GFK Dubočice.