Polazna | Sport | Nevena trjumfovala u Beogradu

Nevena trjumfovala u Beogradu

Autor
Veličina slova: Decrease font Enlarge font

Nevena Janošević, članica Teniskog kluba Magnet, nastavila je seriju odličnih rezultata ovog leta. Na turniru II kategorije, Otvorenom prvenstvu Beograda, održanom 29. jula na terenima TK Privilege u Beogradu, Nevena je trijumfovala u kategoriji devojčica do 14 godina.

Mlada knjaževačka teniserka superiorno je došla do titule pošto je redom pobeđivala sve svoje rivalke – u prvom kolu Nađu Ilić, u drugom Stelu Džimović, a u trećem Miu Milisavljević. Do polufinala Nevena nije izgubila nijedan set, a u borbi za plasman u finale, sa 2:1 bila je bolja od Milice Milosavljević. Konačno, u meču za trofej, Nevena Janošević savladala je rezultatom 2:0 Anastasiju Arsić.

Još jedna članica Teniskog kluba Magnet, Sofija Krstić, aktivna je ovih dana. Sofija je učestvovala na međunarodnom turniru u nemačkom gradu Augsburgu, ali je na žalost poražena na startu takmičenja. Od nje je u 1. kolu turnira bolja bila domaća predstavnica Hana Brandl sa 2:0 (po setovima 6:2, 6:2).