Polazna | Sport | Timočanin ubedljiv

Timočanin ubedljiv

Autor
Veličina slova: Decrease font Enlarge font

Fudbaleri Timočanina plasirali su se u polufinale Kupa na nivou Fudbalskog saveza Regiona istočne Srbije pošto su juče, u četvrtfinalnom meču, odigranom u Boljevcu, lako i ubedljivo savladali ekipu Balkanskog iz Dimitrovgrada rezultatom 5:0.

Rival je u prvom poluvremenu pružio nešto jači otpor, pa je u tom delu utakmice Timočanin imao minimalnu prednost 1:0. U nastavku je do izražaja došla razlika i u kvalitetu i u pripremljenosti, tako da su Knjaževčani još četiri puta zatresli mrežu rivala za ubedljiv trijumf. Po dva pogotka za ekipu Timočanina postigli su Miloš Stojanović i Aca Manić, dok se u listu strelaca jednom upisao i Uroš Nikolić.

Pored Timočanina, u polufinalu Kupa RIS-a igraće pobednici četvrtfinalnih mečeva Malošište – Car Konstantin, Župa – Jagodina i Topličanin – Sloga Leskovac.

Timočanin danas nastavlja seriju prijateljskih utakmica gostovanjem u Zaječaru. Sa Timokom će kontrolni meč odigrati ekipa sastavljena uglavnom od igrača koji iz raznoraznih razloga nisu nastupali u Kupu, a pored seniora, danas će u Zaječaru, sa vršnjacima Timoka, prijateljsku utakmicu odigrati i Timočaninovi kadeti.