Polazna | Sport | Zlato za Dinu

Zlato za Dinu

Autor
Veličina slova: Decrease font Enlarge font

Na Međunarodnom kupu ''Srbija OPEN'' Dina Jovanović, članica Pauerlifting i bodi bilding sportskog kluba Knjaževac, osvojila je zlatnu medalju u kategoriji „bodyfitness“ što joj je obezbedilo mesto u reprezentaciji Srbije za predstojeće Balkansko prvenstvo u Grčkoj.

U subotu, 20. aprila, održan je međunarodni kup ,,Srbija OPEN 2019” u Beogradu na kome je učestvovalo oko 70 takmičara. Pauerlifting i bodi bilding sportski klub ,, Knjaževac” nastupio je na ovom prvenstvu sa jednom učesnicom od planiranih dvoje takmičara, jer je Dušan Savić zbog sezonskog virusa bio sprečen da učestvuje.

Uprkos tome, klub je ostvario izvanredan uspeh, osvojena je jedna zlatna medalja i pehar za ukupni plasman.

U kategoriji ''bodyfitness'' zlatnu medalju osvojila je Dina Jovanović, koja je, takođe, osvojila i pehar za najuspešniju takmičarku u ovoj kategoriji. Dina je, ostvarivanjem ovog rezultata, zaslužila mesto u reprezentaciji koja će braniti boje Srbije na 27. Balkanskom prvenstvu u bodi bildingu i fitnesu koje će se održati  od 17. do 19. maja godine  na Krfu.

Odlazak na Međunarodni kup pomogli su lokalna samouprava i Sportski savez Knjaževca.