Polazna | Sport | Knjaževčani na Državnom prvenstvu u benč presu za osobe sa invaliditetom

Knjaževčani na Državnom prvenstvu u benč presu za osobe sa invaliditetom

Autor
Veličina slova: Decrease font Enlarge font

Pauerlifting klub učestvovao je sa velikim uspehom na Državnom prvenstvu u benč presu za osobe sa invaliditetom, koje je četvrtog novembra održano u Kragujevcu.

Nastupilo je četvoro takmičara, a osvojene su četiri medalje – tri zlata i jedno srebro.

U paraolimpijskom benč presu za muškrace Robert Radojičić, osvojio je prvo mesto u kategoriji seniora do 97 kilograma sa podignutih 130 kilograma. Isti rezultat ostvario je i Srđan Ristić u kategoriji seniora do 88 kilograma, sa podignutih 80 kilograma.

U paraolimpijskom benč presu za žene Vesna Nikić bila je prva u kategoriji veteranki do 79 kilograma sa podignutih 62,5 kilograma. Vesna je proglašena najjačom veterankom. U istoj kategoriji Zorica Tomić zauzela je drugo mesto sa podignutih 27,5 kilograma.

Pauerlifting klub zauzeo je ekipno drugo mesto.

Na prvenstvu je nastupio 31 učesnik iz 10 klubova. Pored srpskih klubova, učestvovali su i gosti iz Makedonije, Bugarske i Bosne i Hercegovine.

U revijalnom delu, održno je  paraolimpijsko obaranje ruku. Nastupilo je 14 učesnika od toga 8 muškaraca i 6 žena. Vesna Nikić proglašena je za najjaču ženu u ovoj disciplini.

Odlazak na ovo takmičenje pomogli su Sportski savez Knjaževca i Pauerlifting savez osoba sa invaliditetom.