Polazna | Sport | Tuce medalja za pauerliftere

Tuce medalja za pauerliftere

Autor
Veličina slova: Decrease font Enlarge font

Devetoro članova Pauerlifting kluba Knjaževac nastupilo je za reprezentaciju Srbije na zvaničnom GPC Svestskom prvenstvu koje je od 16. do 23. septembra održano u gradu Trutnov u Češkoj Republici.

U konkurenciji od oko 650 takmičara osvojeno je 12 medalja – devet zlatnih, tri srebrne i jedno sedmo mesto.

Milena Martinović osvojila je prvo mesto u kategoriji tinejdžerki i postavila nove evropske i svetske rekorde u čučnju, benč presu i mrtvom dizanju. Ivan Stanković bio je prvi u kategoriji veterana, a Dušan Jovanović u kategoriji seniora. Prvo mesto u juniorskoj kategoriji osvojio je Aleksandar Tošić, a Ana Knežević bila je prva kod junuorki. Nikola Stanković osvojio je drugo mesto u konkurenciji tinejdžera, a Nikola Reljić sedmo u kategorji seniora. Nevenka Crnogorčević bila je prva kod veteranki, a Laura Pešić među seniorkama.

Učešće pauerliftera na Svetskom prvenstvu pomogli su opština Knjaževac i Sportski savez.