Polazna | Sport | Dejan spreman za maratonske trke

Dejan spreman za maratonske trke

Autor
Veličina slova: Decrease font Enlarge font

Knjaževački maratonac Dejan Milojević osvojio je treće mesto na ''Timočkom maratonu''. On je stazu dugu 65,5 kilomatara pretrčao za 8 časova i 40 minuta.

Milojić kaže da su uslovi na stazi bili teški. Učesnike je od starta pratila kiša, zatim i blato, mnogi su odustajali, ali je on bio rešen da stigne do cilja. Svojom greškom, pogrešnim skretanjem, izgubio je dosta vremena i trku, umesto na drugom, završio na trećem mestu.

Dejan Milojević je učestvovao i na Međunarodnoj avanturističkoj trci sa preprekama u Jelašničkoj klisuri, gde je od 520 učesnika, bio deveti. Namera mu je da iduće godine učestvuje na Ultra trail  maratonu na Staroj planini na 108 kilometara.

Na ''Timočkom maratonu'' učestvovala je i Nena Stanisavljević, koja je bila treća u ženskoj konkurenciji.