Polazna | Sport | Otvoreno prvenstvo u tenisu za najmlađe

Otvoreno prvenstvo u tenisu za najmlađe

Autor
Veličina slova: Decrease font Enlarge font

Na teniskim terenima u Knjaževcu, u organizaciji TK Magnet, proteklog vikenda održano je Otvoreno prvenstvo za najmlađe do osam godina, takozvani ''crveni nivo''.

Prvo mesto osvojio je Aleksa Ranđelović, član TK Medijana iz Niša, koji je u finalu pobedio Janka Mladenovića, člana TK AS Timok, rezultatom 4:5, 5:4, 5:2. Treće mesto zauzeli su Vasilije Živadinović (TAŽ) i Veljko Đorđević (AS Timok).

Na utešnom turniru prvi je bio Nikola Božanović (TK Magnet), koji je u finalu savladao svoju klupsku drugaricu Ines Krstić, po setovima: 1:5, 5:3 i 5:1. Treće mesto osvojile su Vila Milosavljević (AS Timok) i Danica Marjanović (TAŽ).

Na takmičenju iz kalendara Teniskog saveza Srbje, učestvovalo je 15 malih tenisera iz šest klubova: Teniska akademija ''Živković'' (Niš), TK Medijana (Niš), TK Caribrod (Dimitrovgrad), TK Topličanin (Prokuplje), TK As Timok (Zaječar) i TK Magnet (Knjaževac).